Vize do budoucnosti

Kam bude směřovat další vývoj webu?
Cílem je vytvořit hravý, interaktivní a pro děti zajímavý studijní materiál, který zahrne učivo ZŠ a SŠ.

Plány

Co teď a co potom?
Nyní je v plánu zprovoznit zbývající testy a vyukové hry. K těm dále doplnit časové omezení ...

Jak můžete pomoci?

Jak přispět k rozvoji školy hrou?
Nápady, financemi, či materiály.

Vize do budoucna

Na tomto webu bych chtěla vytvořit komplexní výukový materiál, který bude zahrnovat učivo od první třídy až po maturitu. Tyto materiály by měly být hravé a zajímavé, aby se sem studenti vraceli - ne protože musí, ale protože chtějí! Měly by tu proto najít spoustu her, které je nejen zabaví, ale něčemu i naučí. Velkou inspirací nechť mi je Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc - další velký učitel národa :). Hry by se postupně měly doplnit o skóre a žebříčky, které budou v dětech podněcovat soupeřivost a touhu po zdokonalování se.

Kromě her a testů, by tu časem měly přibývat výukové videa a prezentace. Ty by neměly tvořit jen suchý výklad typu "jak se co dělá a dělat se to má", ale mělo by jít zejména o jakési návody na pokusy, které studenta jen navedou. To co se potřebuje naučit si pak zjistit a ověřit sám. Student by po shlédnutí takového materiálu, měl odejít od počítače a experimentovat a zkoušet se například sám dopídit nějakého vzorečku. I když pak danou látku zapomene, bude si ji vždycky umět nějak zase odvodit.

Říkáte si, to jsou sice pěkné plány, ale pro jednoho člověka nezrealizovatelné? A proto poslední vize počítá s tím, že sami studenti se budou podílet na vzniku nových studijních materiálech (starší budou vysvětlovat látku mladším). A k tomu budou podněcování soutěžemi o nejlepší vyukové video/prezentaci/test/hru apod.

Cílem toho webu není a nebude nahradit školu, nebo učitele. Chtěla bych jen smazat rozdíly mezi studenty, kteří měli štěstí na dobrého učitele a těmi kteří jej neměli.

Co teď a co potom?

To je dobrá otázka a proto se s ní obracím i na vás. Které testy, hry potřebujete prioritně? Je to matematika? Nebo spíš anglické slovíčka? Či si chcete teď v sezóně procvičit poznávačku hub a hřibů? Napište na chat, které učivo tu chybí a v anketě podpořte to, které potřebujete prioritně dokončit.

Každopádně v následujících měsících bych chtěla vytvořit:

• video na Lego zlomky
  • aplikaci na procvičování Lego zlomků
  • další zkoušeče anglických slovíček

(konkrétně na slovíčka z učebnice Headway I. a k 1.dílu Harryho Pottera)

• obrázkovou poznávačku rostlin
  • vámi vybraný prográmek

Hlasujte pro něj v anketě.

• jednu z her pro nejmenší

Podpořte tento projekt!

Líbí se vám myšlenka výukových aplikací? Je to přesně to, co jste potřebovali pro své děti, nebo ke svému studiu? Potom podpořte další vývoj tohoto webu na startovači.

Za drobnou finanční výpomoc získáte tyto odměny:

• 150 Kč - uživatel

Přednostní přístup ke všem dokončeným aplikacím

• 300 Kč - VIP uživatel

Prístup k nadstandardní funkcím:
    - časový limit (veselé odpočítávání)
    - vysvědčení na e-mail (důkaz o absolvovaném testu)

• 500 Kč - VIP CREATIV uživatel

VIP uživatel, který má navíc možnost vytvářet si vlastní testy.

• 1 500 Kč - Sponzor

Jméno sponzora bude uvedeno v seznamu mezi sponzory, na který je odkaz v patičce webu.

• 5 000 Kč - Super sponzor

Jméno/logo sponzora bude zobrazeno na předních pozicích v seznamu sponzorů. Přičemž 5 nejštědřejších sponzorů bude umístěno v hlavičce webu na dobu jednoho roku.

Jak můžete přispět k rozvoji webu?

Možností je hned několik. Jednak můžete tento můj projekt podpořit finančně na startovac.cz. Kromě toho, že zajistíte, aby tento projekt neupadl v zapomnění, můžete získat přístupy k dalším funkcím.

Další možností je přispět ke vzniku testů materiály, ke kterým máte autorské oprávnění. Teď by se například hodily:

• Slepé mapky

Vezmi si tužku a papír a obkresli z atlasu mapy kontinentů. Na jedné vyznač státy a velká města, na druhé pohoří, řeky, jezera, nížiny (prostě to co po tobě chtějí ve škole). Ale nepopisuj! ;) Nafoť a pošli mi to.

• Fotky

Dělal jsi herbář do školy? Válí se ti někde na disku spousta fotek rostlin. Nebo si vášnivý houbař a své úlovky si fotíš? Nebo rád cestuješ a máš nafocené zajímavé místa a města. Pošli mi je s popiskem o co jde a j z nich udělám poznávačky.

• Obrázky

Kreslíš rád? Překresli mi obrázky zvířat či anatomie člověka.

• Video

Máš natočený nějaký zajímavý pokus o který by ses rád podělil s ostatními?Nasdílej ho na youtubu a pošli mi odkaz.

Můžeš také pomoci ke zkvalitnění obsahu na webu, například kontrolou chyb a nepřesností. Může se vloudit chybička do nějakého z testů, pokud ji objevíš napiš o ni na fóru. Rovněž s českým jazykem moc nekamarádím, tak jestli narazíš na nějkou gramatickou chybu, budu jen ráda, když mě na ní upozorníš a budu jí moc opravit.

No a v neposlední řadě, můžeš přispět svými nápady na vyukové hry a testy. Nebo máš li nějaké zajímavé studijní materiály taky sem s nimi!